Oddział Wewnętrzny


TELEFONY

  • (56) 675 22 55 wew. 209 lub (56) 63 92 209 – Koordynator Oddziału (tel/fax)
  • (56) 675 22 55 wew. 210 lub (56) 63 92 210 – gabinet lekarski
  • (56) 675 22 55 wew. 213 lub (56) 63 92 213 – dyżurka pielęgniarek
  • (56) 675 22 55 wew. 251 lub (56) 63 92 251 – Pielęgniarka Oddziałowa
  • (56) 675 22 55 wew. 257 lub (56) 63 92 257 – sekretariat medyczny

Lokalizacja - ul.Szewska, wejście główne A, poziom: parter

PERSONEL

 

Koordynator Oddziału
lek. med. Piotr Kasztelowicz
specjalista ch. wewnętrznych

 

Zastępca Koordynatora Oddziału
lek. med. Tomasz Orzeł
specjalista ch. wewnętrznych


  Pielęgniarka Oddziałowa
Marlena Przybysz
 

 

Lekarze oddziałowi
 

 

  lek. med. Ewa Witek
lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie chorób wewnętrznych
 

 

O Oddziale

Nasz oddział jest nowoczesnym, dobrze wyposażonym oddziałem zajmującym się wieloprofilową diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych, w tym także chorób ze styku interny oraz neurologii i geriatrii. W skład oddziału wchodzi pracownia badań kardiologicznych, wyposażona w nowoczesny echokardiograf Aloka Alpha 6 z głowicą kardiologiczną i naczyniową (do badań serca a także naczyń, w szczególności tętnic dogłowowych) oraz zestawy diagnostyczne - do prób wysiłkowych firmy Schiller z bieżnią Trackmaster i 24-godzinnego monitorowania EKG oraz ciśnienia metodą Holtera także firmy Schiller. Oprócz pełnej diagnostyki kardiologicznej w naszym oddziale diagnozujemy choroby płuc – zarówno przewlekłą obturacyjną chorobę płucną (pracownia spirometryczna szpitala zlokalizowana w zespole poradni znajduje się pod naszym merytorycznym nadzorem) jak i nowotwory płuca (posiadamy w oddziale bronchofiberoskop firmy Olympus). We współpracy z Pracownią Tomografii wykonujemy badania tomograficzne klatki piersiowej. W zakresie leczenia chorób płuc wykonujemy nakłucia i drenaże jamy opłucnowej a także leczymy pacjentów z niewydolnością oddechową za pomocą nieinwazyjnej wentylacji przy wykorzystaniu posiadanego w naszym oddziale respiratora Respironics BIPAP Synchrony. Oddział posiadając lekarza ze specjalizacją z diabetologii kompleksowo zajmuje się chorymi na cukrzycę, w tym edukacją pacjentów. W zakresie podstawowym diagnozujemy i leczymy choroby układowe tkanki łącznej. Wykonujemy szeroki zakres badań endoskopowych (gastroskopia, kolonoskopia, bronchoskopia) oraz badania USG.

Korzystamy z możliwości całodobowego wykonywania badania tomografii komputerowej w Pracowni Tomografii naszego Szpitala w tym także badań angio-CT. Troponiny sercowe i pro-BNP wykonywane są na aparacie Mitsubishi Pathfast znajdującym się w naszym oddziale. Oddział współpracuje z patomorfologiem (dr Józef Głowacki), z neurologami przyjmującymi w Poradni Neurologicznej naszego szpitala, z lekarzami z pozostałych oddziałów i poradni przyszpitalnych.

Pacjenci z ostrą chorobą wieńcową zgodnie z programem wczesnego leczenia OZW przekazywani są do oddziałów kardiologicznych w Toruniu pełniących ostry dyżur hemodynamiczny. Oddział nasz współpracuje i przekazuje także pacjentów wymagających specjalistycznej opieki do oddziałów w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu, do Klinik i Oddziałów Klinicznych obu szpitali Klinicznych Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i 10 Klinicznego Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. W szczególnych przypadkach pacjenci kierowani są także do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu oraz innych placówek medycznych na terenie całego kraju.

Lekarze i pielęgniarki biorą na bieżąco udział w szkoleniach, kursach i kongresach naukowych. Oddział bierze także udział w badaniach naukowych, w szczególności w Europejskim Rejestrze Niewydolności Serca pod auspicjami Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Programie Poprawy Kontroli Glikemii pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.


Dla pacjenta

Dysponujemy 24 łóżkami w tym czterołóżkową salą R (salą nadzoru kardiologicznego). W większości sal znajdują się w pełni wyposażone węzły sanitarne. Szpital posiada własną kuchnię – posiłki dla pacjentów przygotowywane są na miejscu. Oddział prowadzi rehabilitację medyczną z udziałem fachowego rehabilitanta.

Strona korzysta z cookies do celów statystycznych i us?ug zewn?trznych (np. google analytics). Wi?cej informacji o cookies i ustawieniach przegl?darki TUTAJ [akceptuj? - zamknij]