Izba przyjęć

Odziały szpitalne

Blok operacyjny

Zakład opiekuńczo - leczniczy

Poradnie specjalistyczne

Pracownie

Narodowy Program Szczepień COVID19

Medycyna Sportowa

Ratownictwo medyczne

Podstawowa opieka zdrowotna

Szkoła rodzenia

Administracja Szpitala

Usługi komercyjne

Centralna Sterylizatornia

Akredytacja

Projekty EU

RODO

Dotacje z budżetu państwa i państwowych funduszy celowych
Oddział Wewnętrzny


TELEFONY
Koordynator Oddziału (tel/fax) (56) 675 22 55 wew. 209 lub (56) 63 92 209
Gabinet lekarski (56) 675 22 55 wew. 210 lub (56) 63 92 210
Dyżurka pielęgniarek (56) 675 22 55 wew. 213 lub (56) 63 92 213
Pielęgniarka Oddziałowa (56) 675 22 55 wew. 213 lub (56) 63 92 257
Sekretariat medyczny (56) 675 22 55 wew. 257 lub (56) 63 92 266
   

 

LOKALIZACJA - ul.Szewska, wejście główne A, poziom: parter
 


PERSONEL

 

Koordynator Oddziału
lek. med. Piotr Kasztelowicz
specjalista ch. wewnętrznych
 
Zastępca Koordynatora Oddziału
lek. med. Tomasz Orzeł
specjalista ch. wewnętrznych
 


Pielęgniarka Oddziałowa

Marlena Przybysz

Lekarze:

lek. med. Jarosław Pikus - specjalista ch. wewnętrznych

lek. med. Krzysztof Rosiński - specjalista ch. wewnętrznych

 
lek. med. Agnieszka Seklecka - specjalista ch. wewnętrznych

lek. med. Ewa Witek - lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie chorób wewnętrznych

lek. med. Monika Guzowska - lekarz stażysta
 

Sekretarki medyczne:
 

Karolina Beszczyńska
 
Angelika Beszczyńska 

O ODDZIALE

Nasz oddział jest nowoczesnym, dobrze wyposażonym oddziałem zajmującym się wieloprofilową diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych, w tym także chorób ze styku interny oraz neurologii i geriatrii.

Zakres świadczeń: 

  • Pracownia badań kardiologicznych - wyposażona w nowoczesny echokardiograf Aloka Alpha 6 z głowicą kardiologiczną i naczyniową (do badań serca a także naczyń, w szczególności tętnic dogłowowych) oraz zestawy diagnostyczne - do prób wysiłkowych firmy Schiller z bieżnią Trackmaster i 24-godzinnego monitorowania EKG oraz ciśnienia metodą Holtera także firmy Schiller.
  • Diagnostyka chorób płuc – zarówno przewlekłą obturacyjną chorobę płucną (pracownia spirometryczna szpitala zlokalizowana w zespole poradni znajduje się pod naszym merytorycznym nadzorem) jak i nowotwory płuca (posiadamy w oddziale bronchofiberoskop firmy Olympus). We współpracy z Pracownią Tomografii wykonujemy badania tomograficzne klatki piersiowej. W zakresie leczenia chorób płuc wykonujemy nakłucia i drenaże jamy opłucnowej a także leczymy pacjentów z niewydolnością oddechową za pomocą nieinwazyjnej wentylacji przy wykorzystaniu posiadanego w naszym oddziale respiratora Respironics BIPAP Synchrony.
  • W zakresie podstawowym diagnozujemy i leczymy choroby układowe tkanki łącznej.
  • Wykonujemy szeroki zakres badań endoskopowych (gastroskopia, kolonoskopia, bronchoskopia) 
  • Wykonujemy badania USG
  • Korzystamy z możliwości całodobowego wykonywania badania tomografii komputerowej w Pracowni Tomografii naszego Szpitala w tym także badań angio-CT.
  • Oddział współpracuje z patomorfologiem (dr Józef Głowacki), z neurologami przyjmującymi w Poradni Neurologicznej naszego szpitala, z lekarzami z pozostałych oddziałów i poradni przyszpitalnych.

Pacjenci z ostrą chorobą wieńcową zgodnie z programem wczesnego leczenia OZW przekazywani są do oddziałów kardiologicznych w Toruniu pełniących ostry dyżur hemodynamiczny. Oddział nasz współpracuje i przekazuje także pacjentów wymagających specjalistycznej opieki do oddziałów w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu, do Klinik i Oddziałów Klinicznych obu szpitali Klinicznych Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i 10 Klinicznego Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. W szczególnych przypadkach pacjenci kierowani są także do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu oraz innych placówek medycznych na terenie całego kraju.


Lekarze i pielęgniarki biorą na bieżąco udział w szkoleniach, kursach i kongresach naukowych. Oddział bierze także udział w badaniach naukowych, w szczególności w Europejskim Rejestrze Niewydolności Serca pod auspicjami Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Programie Poprawy Kontroli Glikemii pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.


DLA PACJENTA

Dysponujemy 28 łóżkami w tym czterołóżkową salą R (salą nadzoru kardiologicznego). W większości sal znajdują się w pełni wyposażone węzły sanitarne. Szpital posiada własną kuchnię – posiłki dla pacjentów przygotowywane są na miejscu. Oddział prowadzi rehabilitację medyczną z udziałem fachowego rehabilitanta.

Strona korzysta z cookies do celów statystycznych i us?ug zewn?trznych (np. google analytics). Wi?cej informacji o cookies i ustawieniach przegl?darki TUTAJ [akceptuj? - zamknij]