Oddział Intensywnej Terapii


TELEFONY
•    (56) 675 22 55 wew. 255 lub (56) 63 92 255 – gabinet lekarski
•    (56) 675 22 55 wew. 225 lub (56) 63 92 225 – punkt pielęgniarski
•    (56) 675 22 55 wew. 275 lub (56) 63 92 275 – dyżurka pielęgniarek anestezjologicznych

Lokalizacja - dziedziniec, wejście A lub E (winda), poziom: II piętro

PERSONEL

Koordynator Oddziału
lek. med. Jędrzej Jakubowski
 

 

Pielęgniarka Koordynująca
mgr. piel. Katarzyna Gabor - specjalista pielęgniarstwa w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii
 


CHARAKTERYSTYKA ODDZIAŁU

Oddział Intensywnej Terapii w Chełmży utworzono pod koniec 2000 roku. Od 2001roku prowadzono leczenie w oparciu o kontrakt z Kasą Chorych a potem NFZ. Początkowo działania prowadzono w pomieszczeniach adaptowanych a po rozbudowie Szpitala w 2005 roku w obecnej lokalizacji w pomieszczeniach  klimatyzowanych. Dysponujemy 4 stanowiskami do intensywnej terapii.

Na nasz sprzęt składają się respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne, aparat do leczenia nerkozastępczego ciągłego metodami cytrynianową i heparynową, monitor rzutu serca, pompy do żywienia, bronchofiberoskop, stymulator czasowy serca. Korzystamy też z pomocy diagnostycznej bazy szpitala w tym: tomografu, ultrasonografu, endoskopów, rentgena.


Zespół prowadzi leczenie w OIT, przeprowadza znieczulenia do zabiegów w :

  • Bloku Operacyjnym,
  • salach zabiegowych,
  • Pracowni Endoskopii ,
  • Poradni Leczenia Bólu,
  • znieczulenia porodów 

oraz kwalifikuje chorych przed zabiegami planowymi.

Od roku 2009 postępowanie przeciwbólowe po operacjach jest zgodne ze standardami związanymi z programem „Szpital bez bólu” z wykorzystaniem pomp infuzyjnych oraz oceną działania leków przeciwbólowych oraz ewentualnych objawów ubocznych po ich zastosowaniu.
W razie istnienia takiej potrzeby hospitalizujemy też chorych z innych szpitali w wypadku przepełnienie tamtejszych OIT-ów oraz na prośbę Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Posiadamy też, z racji dodatkowych zajęć zespołu, bogate doświadczenia zawodowe w zakresie wentylacji domowej, leczenia bólu przewlekłego i opieki długoterminowej oraz znieczuleń okołoporodowych.
Pomimo, że nie dysponujemy miejscami szkoleniowymi w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii chętnie podejmujemy współpracę z lekarzami chcącymi po ukończeniu rezydentury podjąć pracę w szpitalach podobnej jak nasz wielkości.

Wskazówki dla rodzin pacjentów - odwiedziny chorych odbywają się codziennie w godzinach :

  • od 14.30 do 15.00
  • od 19.30 do 20.00

Uwaga!

Jednostka kierująca pacjenta do OIT Szpitala Powiatowego Sp. z o.o. w Chełmży w uzgodnionych indywidualnych przypadkach zobowiązana jest do podpisania oświadczenia według wzoru znajdującego się poniżej:

Wzór oświadczenia (do pobrania)

Strona korzysta z cookies do celów statystycznych i us?ug zewn?trznych (np. google analytics). Wi?cej informacji o cookies i ustawieniach przegl?darki TUTAJ [akceptuj? - zamknij]