Blok operacyjny


Lokalizacja - dziedziniec, wejście A lub E (winda), poziom: II piętro

Koordynator Oddziału
Jędrzej Jakubowski
 

Pielęgniarka Koordynująca
Iwona Urbańska
 


Poza zabiegami standardowymi istnieje również możliwość wykonywania procedur z zakresu chirurgii plastycznej co umożliwia m.in. sprzęt do liposukcji i dermatom. Wykonywane są także zabiegi z zakresu ortopedii w tym artroskopie oraz zabiegi endoskopowe i inne procedury diagnostyczne wymagające jednoczesnego stosowania toru wizyjnego (ECPW, PEG).

Na terenie Bloku znajduje się 3 stanowiskowa monitorowana sala wybudzeń, w której następuje wstępne wyrównanie chorych po zabiegach operacyjnych.

Kwalifikacje zespołu pielęgniarskiego są wysokie – zatrudnione są tu 2 osoby, które ukończyły kurs kwalifikacyjny i 3 specjalistki pielęgniarstwa operacyjnego.

Bazowanie na sprzęcie i bieliźnie jednorazowej oraz bliskość centralnej sterylizatorni zmniejszają praktycznie do zera ryzyko przeniesienia  zakażeń na chorego w obrębie Bloku.

Strona korzysta z cookies do celów statystycznych i us?ug zewn?trznych (np. google analytics). Wi?cej informacji o cookies i ustawieniach przegl?darki TUTAJ [akceptuj? - zamknij]