Izba przyjęć

Odziały szpitalne

Blok operacyjny

Zakład opiekuńczo - leczniczy

Poradnie specjalistyczne

Pracownie

Narodowy Program Szczepień COVID19

Medycyna Sportowa

Ratownictwo medyczne

Podstawowa opieka zdrowotna

Szkoła rodzenia

Administracja Szpitala

Usługi komercyjne

Centralna Sterylizatornia

Akredytacja

Projekty EU

RODO

Dotacje z budżetu państwa i państwowych funduszy celowych

Dobry posiłek w szpitalu
Oddział Wewnętrzny


TELEFONY
Koordynator Oddziału (tel/fax) 56 63 92 209
Gabinet lekarski 56 63 92 210
Dyżurka pielęgniarek 56 63 92 213
Pielęgniarka Oddziałowa 56 63 92 257
Sekretariat medyczny 56 63 92 266
   

 

LOKALIZACJA - ul.Szewska, wejście główne A, poziom: parter
 


PERSONEL

 

Koordynator Oddziału
lek. med. Piotr Kasztelowicz
specjalista ch. wewnętrznych
 
Zastępca Koordynatora Oddziału
lek. med. Tomasz Orzeł
specjalista ch. wewnętrznych
 


Pielęgniarka Oddziałowa

Marlena Przybysz

Lekarze:

lek. med. Jarosław Pikus - specjalista ch. wewnętrznych

lek. med. Krzysztof Rosiński - specjalista ch. wewnętrznych

 
lek. med. Maciej Brążkiewicz - specjalista ch. wewnętrznych

 

Sekretarki medyczne:

Angelika Beszczyńska

Monika Wilmańska-Kaczor


O ODDZIALE

Nasz oddział jest nowoczesnym, dobrze wyposażonym oddziałem zajmującym się wieloprofilową diagnostyką i leczeniem chorób wewnętrznych, w tym także chorób ze styku interny oraz neurologii i geriatrii.

Zakres świadczeń: 

  • Pracownia badań kardiologicznych - wyposażona w nowoczesny echokardiograf Aloka Alpha 6 z głowicą kardiologiczną i naczyniową (do badań serca a także naczyń, w szczególności tętnic dogłowowych) oraz zestawy diagnostyczne - do prób wysiłkowych firmy Schiller z bieżnią Trackmaster i 24-godzinnego monitorowania EKG oraz ciśnienia metodą Holtera także firmy Schiller.
  • Diagnostyka chorób płuc – zarówno przewlekłą obturacyjną chorobę płucną (pracownia spirometryczna szpitala zlokalizowana w zespole poradni znajduje się pod naszym merytorycznym nadzorem) jak i nowotwory płuca (posiadamy w oddziale bronchofiberoskop firmy Olympus). We współpracy z Pracownią Tomografii wykonujemy badania tomograficzne klatki piersiowej. W zakresie leczenia chorób płuc wykonujemy nakłucia i drenaże jamy opłucnowej a także leczymy pacjentów z niewydolnością oddechową za pomocą nieinwazyjnej wentylacji przy wykorzystaniu posiadanego w naszym oddziale respiratora Respironics BIPAP Synchrony.
  • W zakresie podstawowym diagnozujemy i leczymy choroby układowe tkanki łącznej.
  • Wykonujemy szeroki zakres badań endoskopowych (gastroskopia, kolonoskopia, bronchoskopia) 
  • Wykonujemy badania USG
  • Korzystamy z możliwości całodobowego wykonywania badania tomografii komputerowej w Pracowni Tomografii naszego Szpitala w tym także badań angio-CT.
  • Oddział współpracuje z patomorfologiem (dr Józef Głowacki), z neurologami przyjmującymi w Poradni Neurologicznej naszego szpitala, z lekarzami z pozostałych oddziałów i poradni przyszpitalnych.

Pacjenci z ostrą chorobą wieńcową zgodnie z programem wczesnego leczenia OZW przekazywani są do oddziałów kardiologicznych w Toruniu pełniących ostry dyżur hemodynamiczny. Oddział nasz współpracuje i przekazuje także pacjentów wymagających specjalistycznej opieki do oddziałów w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu, do Klinik i Oddziałów Klinicznych obu szpitali Klinicznych Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy i 10 Klinicznego Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. W szczególnych przypadkach pacjenci kierowani są także do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy, Centrum Onkologii w Bydgoszczy, Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu oraz innych placówek medycznych na terenie całego kraju.


Lekarze i pielęgniarki biorą na bieżąco udział w szkoleniach, kursach i kongresach naukowych. Oddział bierze także udział w badaniach naukowych, w szczególności w Europejskim Rejestrze Niewydolności Serca pod auspicjami Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Programie Poprawy Kontroli Glikemii pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.


DLA PACJENTA

Dysponujemy 24 łóżkami w tym czterołóżkową salą R (salą nadzoru kardiologicznego). W większości sal znajdują się w pełni wyposażone węzły sanitarne. Szpital posiada własną kuchnię – posiłki dla pacjentów przygotowywane są na miejscu. Oddział prowadzi rehabilitację medyczną z udziałem fachowego rehabilitanta.

Strona korzysta z cookies do celów statystycznych i us?ug zewn?trznych (np. google analytics). Wi?cej informacji o cookies i ustawieniach przegl?darki TUTAJ [akceptuj? - zamknij]